
Velkommen til Room for Growth
19.–21. januar 2026 i Oslo
19.–21. januar 2026 i Oslo
Hotell- og reiselivsnæringen er inne i en tid med store endringer. Ny teknologi, endrede gjesteforventninger, bærekraftskrav og nye kommersielle muligheter omdefinerer måten vi arbeider og tenker på. For å møte denne utviklingen ønsker HSMAI Europe i samarbeid med Innovasjon Norge Reiseliv å starte reiselivsåret 2026 med Room for Growth: tre inspirerende dager fylt med faglig påfyll, nye ideer, nettverk og samarbeid.
Room for Growth skal være en ny samlende møteplass for hotell- og reiselivsnæringen i Norge – et sted der vi sammen utforsker trender, deler kunnskap og skaper rom for vekst.
Foreløpig program:
Mandag 19. januar
Innovasjon Norge
MICE-dagen
Egen påmelding
Tirsdag 20. januar
HSMAI Europe Commercial Strategy Forum
HSMAI lanserer en helt ny konferanse hvor skal samle kommersielle ledere og fagfolk fra hotell- og reiselivsnæringen for å møte nasjonale og internasjonale aktører, dele ideer, bygge nettverk og hente inspirasjon. Fokus vil være på digitale trender, revenue-optimalisering, MICE, sosiale medier, markedsføring og salgsstrategier med alt med mål om å styrke deltagernes kommersielle kompetanse.
Onsdag 21. januar
HSMAI Møte- og Eventbørsen + HSMAI Awards Norway
På dagtid arrangeres den velkjente HSMAI Møte- og Eventbørsen, der utstillere som hoteller, hotellkjeder og konferansesteder møter innkjøpere av events, konferanser og arrangementer. På kvelden samles bransjen til den prestisjefylte HSMAI Awards-seremonien, der vi blant annet kårer Årets Hotelier, Årets Unge Leder i Reisebransjen og Årets Unge Talent i Reisebransjen 2025.
Room for Growth – et samarbeid for fremtiden
“Norsk reiseliv og hotellnæring står foran store muligheter – men også krevende endringer. Med Room for Growth ønsker vi å samle hele næringen til en felles møteplass der vi deler kunnskap, bygger nettverk og utforsker nye løsninger. Samarbeidet med HSMAI handler om nettopp dette: å skape rom for vekst, innovasjon og samarbeid”, sier Frode Aasheim, Managing Director Norway Convention Bureau
“Room for Growth er vårt svar på et behov vi ser: et sted der hele hotell- og reiselivsnæringen kan møtes på tvers av fagområder for å lære, inspirere og vokse. Samarbeidet med Innovasjon Norge gjør det mulig å skape en møteplass som hjelper oss å forstå utviklingen, utnytte mulighetene og forme fremtiden sammen”, sier Ingunn Hofseth, administrerende direktør i HSMAI Europe.
Alle arrangementene finner sted på Clarion Hotel The Hub i Oslo.
Sett av tiden allerede nå, og bli med når vi åpner dørene til Room for Growth – stedet der fremtidens hotell- og reiselivsnæring tar form.




















